Cisco – původ jména

Cisco zná každý, kdo má co dočinění s počítačovými sítěmi. Každý, kdo má možnost navštívit jakoukoliv technologickou místnost ví, že zde najde switche, routery a další síťové zařízení právě od Cisca.

Společnost patří mezi technologickou velmoc už řadu let. Úspěch firmy rostl s rozvojem Internetu a později z VoIP telefonie.
Kde se tedy vzal název Cisco? V roce 1977 se na Stanfordově univerzitě setkal student z oddělení počítačové vědy Leonard Bosack se svou budoucí ženou, studentkou obchodu, Sandrou Lernerovou. Pár společně s kolegy z univerzity vyvíjel směrovač, který je důležitým aktivním prvkem pro počítačové sítě. Firmu zakládají koncem roku 1984. Název i logo firmy stvořila právě Sandra Lernerová.

 

Název firmy vznikl z posledních pěti písmen města San Francisco. Logo zase ze slavného monumentu v San Franciscu mostu Golden Gate Bridge.

Obr.: logo Cisco

 

 


Tak si říkám, jak je jednoduché vymyslet zvučný název a výrazné logo firmy. Vezmu město, ve kterém se snažím podnikat, vyberu posledních x písmen a mám název. Pro logo stačí vystrčit hlavu z okna porozhlédnou se po okolí, zpozorovat něco výrazného a přenést to umělecky na papír.

Obr.: Golden Gate Bridge. Inspirace pro logo Cisco


Názvy významných, méně významných nebo úplně neznámých firem vznikají všelijak. Můžu složit dvě slova dohromady jako například Microsoft, micro a soft. Můžu si vymyslet úplně nové slovo jako je Google. Nebo to bude jednoduše zkratka z několika slov jako je IBM (International Business Machines Corporation). Ale úplně nejgeniálnější je použít název ovoce. Vezměte si takové jablko. Díky jablku objevil Isaac Newton gravitační zákon, babičky dělají vynikající štrúdly a Apple Steve Jobse sype na trh jeden geniální produkt za druhým. Zřejmě bude platit: „sázka na ovoce, sázka na jistotu“

 

 

A jak by vznikl Váš název firmy? A jak by vypadalo logo?

Pokud Vás nenapadá žádný „cool“ název, použijte třeba Cool :-)

V jednoduchosti je přece síla.

 


 

A závěrem

Pokud Bill Gates postupoval při hledání názvu pro svůj grafický operační systém stejně jako Sandra Lernerová, musel při pohledu ze svého domu vidět pravděpodobně toto:

wokna, wokna, woknaPříspěvek byl publikován v rubrice INVESTUJEME. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář