CISCO. Firma, která se snaží rozpohybovat trh s Internetem všeho

Vzniknou díky Internetu všeho nové gigantické firmy typu Google, Amazon či Facebook? Sen každého investora je nakoupit velké množství akcií firmy, která v průběhu let několikanásobně navýší svojí hodnotu. Najít malou firmu, ze které se během pár let stane obrovská společnost není vůbec jednoduché. Ten kdo se zajímá o tzv. penny akcie (akcie s hodnotou pod nebo lehce nad jeden dolar) ví, že investice do těchto akcií je spíše  loterií než  investorovo umění. Malé začínající firmy se těžce prosazují na nasyceném trhu a proti velkým společnostem nemají častokrát šanci.

Největší šanci na přežití a tedy i růst mají začínající firmy na novém trhu, kde nefiguruje žádná velká společnost, žádná černá díra. Jak již název napovídá velké naděje se vkládají do tzv. Internetu všeho. O tom co je Internet všeho jsem psal v předchozích článcích “M2M, Machine To Machine. Vzpoura strojů se blíží a “Internet všeho (Internet of Everything), lukrativní trh a nový byznys.

Mohli jste se dozvědět, že  i přes několik  nevýhod má Internet všeho velkou perspektivu, že se před námi otevírá nový trh, který bude mnohem větší než současný internet. Uvedl jsem, že nové mobilní sítě LTE, penetrace, IPv6, cloud, nízká cena a nové zdroje napomůžou rozmachu IoE.

 

 

Pro rozšíření Internetu všeho je důležitý ještě jeden podstatný faktor. Bez podpory velké firmy by se IoE rodil těžko. Naštěstí tady máme firmu Cisco. Cisco je velice významnou IT firmou a největší firmou na poli síťových technologii. Switche, routery, IP protokoly tvoří velkou část dnešního internetu. A kdo kompetentnější  by měl vytvořit zázemí a infrastrukturu  pro nový trh, když ne Cisco.

 

Snaha Cisca prosadit IoE je logická. Většina současných dat protéká přes Cisco technologie. Pokud vezmeme v úvahu, že v roce 2020 má být na světě kolem 7 trilionů tzv. Smart Things, které mezi sebou budou komunikovat, tak je jasné, že se musí zvednou objem přenesených dat. A tam, kde se zvyšuje objem přenesených dat, tam se musí zvyšovat kapacita linky a propustnost. A kde se zvyšuje kapacita, tam se musí implementovat nové síťové zařízení. Samozřejmě nejlépe od Cisca. Více prodaných Cisco technologií znamená vyšší tržby, tím pádem vyšší zisky a tudíž rostoucí cenu akcií. A pro nás drobné akcionáře je to jen a jen dobře. Cisco se netají tím, že v nejbližších letech se chce stát největší IT firmou na světě. Cisco je tedy první firmou, kterou bychom měli v novém oboru sledovat.

 

 

Vytvořené podhoubí nabízí prostor pro začínající firmy a rozšiřuje možnosti současných firem.

 

Na novém trhu bude prostor pro řadu odvětví. Šanci zde dostanou softwarové společnosti zabývající se antivirovými programy, bezpečnosti, umělou inteligenci a samozřejmě zde bude prostor i pro nové originální aplikace.

Lukrativní trh to bude i pro reklamní agentury, protože díky množství získaných dat z různých senzorů, čidel a dalších detekčních prvků budou moct ještě přesněji zacílit reklamu a nabídnout ji klientovi.

Dále zde najdou uplatnění hardwarové společnosti, pro které bude vyzvou vyrobit energeticky nenáročné, rychle, spolehlivé a hlavně levné komponenty a zařízení.

 

Zmínil jsem zde jen tři odvětví, které můžou z IoE v budoucnu těžit. Ale samozřejmě to není konečný výčet. IoE zasáhne víceméně do všech současných odvětví. S IoE  začnou vznikat nové technologie, projekty, obory, start-upy a tím i nové firmičky s kotací na americké burze.

 

Je Internet všeho nový trend nebo bublina?

View Results

Loading ... Loading ...Příspěvek byl publikován v rubrice VZDĚLÁVÁME SE se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář