Jak vytvořit e-shop zdarma?

Pohráváte si s myšlenkou založit si vlastní e-shop? Na výběr máte řadu možností. Od obyčejných a jednoduchých e-shopů až po multifunkční a sofistikovaná řešení. Podle zaměření, počtu nabízených produktů a nadstavbových funkcí se bude lišit i cena.

 

Jak postavit e-shop?

Vybrat si můžete z těchto možností.

Krabicová řešení – hotové technické řešení si můžete pronajmout. Za cenu od stovek korun po tisíce korun měsíčně dostanete do pronájmu e-shop, který má jednoduchou a intuitivní administraci. Výhodou je servisní podpora, aktuálnost a škálovatelnost. Nevýhodou je však cena v podobě měsíčních poplatků. Vybrat si můžete například řešení od Shoptet.cz

Řešení na míru – Pokud máte speciální požadavky a vysoké nároky na e-shop, nechte si jej raději vyrobit na míru firmou, která se na e-shopy specializuje. Počítejte však s tím, že vývoj takovéhoto obchodu Vás bude stát desítky, možná i stovky tisíc.

Open source řešení – dnes jsou k dostání open source řešení, které svými funkcemi dokáží konkurovat i těm nejlepším placeným e-shopovým řešením. Tyto open source řešení jsou z principu zdarma. Velice populární řešení je od Prestashopu. Pokud se však orientujete ve WordPressu, doporučuji vám nainstalovat si plugin, který se jmenuje Woocommerce.

 

Jak postavit e-shop zdarma?

Pokud máte alespoň základní znalosti programovaní a vyznáte se v redakčním systému WordPress, vyzkoušejte výše zmiňovaný plugin Woocommerce. Pokud konfiguraci WooCommerce věnuje čas, tak věřím, že si dokážete postavit  vlastní e-shop zdarma nebo za minimální náklady.

 

Co je WooCommerce?

WooCommerce je plugin pro WordPress, který Vám umožní prodat cokoliv. Jde o světově nejoblíbenější eCommerce řešení. Nabízí obrovskou flexibilitu a stovky volných nebo prémiových rozšíření.

Prodávat můžete fyzické i digitální zboží všech možných rozměrů a tvarů. Nakonfigurovat lze stahovatelné produkty typu eBook nebo nabízet produkty z affiliate programu.

WooCommerce nabízí téměř neomezené možnosti nastavení.

Zdarma na něm dokážete postavit dokonalý profesionální e-shop.

 

Jak nainstalovat eshop na WooCommerce?

Perfektní návod, jak nainstalovat eshop na WordPressu najdete zde, na stránkách www.musilda.cz

 

Přídavné pluginy pro WooCommerce

Většinou si vystačíte s pluginy, které jsou zdarma. Pokud však chcete servisní podporu, stále aktuální pluginy a lokalizaci pro český a slovenský region, budete si muset za tyto nadstavby připlatit.

Pluginy pro platební brány, fakturaci a mnohé další najdete pro českou verzi WooCommerce na Toret.cz. Pro anglickou verzi na Codecanyon.com.

 

 

 

23 února, 2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.