Přesměrování na HTTPS

 

Provozovat webové stránky na starém nezabezpečeném protokolu http značně limituje web ve vyhledávačích. Pokud stále běží Váš web na tomto protokolu, zvažte zda nepřejít na šifrovaný protokol https.

 

Jak nastavit HTTPS?

Běží-li web na WordPressu, musíte udělat tyto kroky:

 

Certifikát SSL – Od poskytovatele webhostingu si musíte zajistit aktivaci SSL certifikátu. Mnohé webhostingy nabízejí tuto funkci za příplatek. Poté co si v administraci webhostingu aktivujete SSL certifikát, přejděte do nastavení WordPressu.

 

Změna adresy webové stránky – V administraci WordPressu, menu Nastavení > Obecné změňte protokol své adresy z http na https. Jednoduše přidejte s a uložte.

 

Přesměrování HTTP na HTTPS – Váš web nyní najdete na obou adresách http i https. Tedy zabezpečené i nezabezpečené verzi. Vznikne vám duplicitní obsah, který není vhodný pro SEO. Proto je důležité trvale přesměrovat všechny HTTP požadavky na HTTPS.

 

Jak přesměrovat HTTP na HTTPS?

K přesměrování dojde pokud vložíte níže uvedený kód souboru .htaccess. Tento soubor najdete ve vašem hlavním adresáři webhostingu. Pozor. Pokud měníte obsah souboru .htaccess, vždy si udělejte kopii souboru, abyste se mohli jednoduše vrátit k předchozímu nastavení.

.htaccess soubor. Přístup přes FTP

# redirect na https
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule .* https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

(Pokud tento soubor nepomůže s přesměrováním, na Internetu najdete řadu podobných kódu, které by měly fungovat.)

 

Co když HTTPS nefunguje správně?

Po přechodu na HTTPS se stránky nemusí načítat správně. To je způsobeno tím, že odkazy na fotky, skripty nebo jiné soubory mají stále odkaz s původním nezabezpečeným protokolem http. V tomto případě přejmenujte http ručně nebo využijte plugin.

Plugin Search and Replace nahradí http za https.

 

Jak poznám, že web běží správně na HTTPS?

Pokud se při načtení stránky v prohlížeči zobrazí tento zámeček, Váš web je v pořádku a přenos probíhá šifrovaně.

 

17 února, 2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.