Provoz e-shopu bez počáteční investice. Vyzkoušejte dropshipping.

 

Rádi byste provozovali vlastní eshop, ale nemáte peníze na počáteční investici? Chcete nabízet zboží, ale nemáte skladové prostory? Začínáte a chcete eliminovat riziko a možný neúspěch? Dnes se podíváme na obchodní model, kde nemusíte zboží nakupovat na sklad a kde se za veškerý objednávkový proces postará spolupracující velkoobchod.

 

Co je Dropshipping?

Dropshipping je obchodní model, kde vy jako majitel webu nabízíte produkty svého velkoobchodního dodavatele nebo přímo výrobce. Vašim hlavním úkolem je postarat se o propagaci a marketing. O zbytek se postará velkoobchod.

 

Jak vydělat na Dropshippingu?

Model je velmi jednoduchý. V principu vyděláváte na rozdílu maloobchodní a velkoobchodní ceny. Zákazník si nakoupí zboží na vašem e-shopu. Následně velkoobchod zařídí dodávku zboží k zákazníkovi. Po zaplacení zboží obdrží e-shop provizi, která je rovna rozdílu cen mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou.

 

Pro koho je Dropshipping vhodný?

Tento model je vhodný pro všechny, kteří nemají zkušenosti s online podnikáním a přesto chtějí rozjet vlastní byznys. Je to přežitost pro ty, kteří chtějí vydělávat z domu nebo si jen přivydělat při zaměstnání.

 

Jaké jsou nevýhody Dropshoppingu?

Vy (e-shop), jako koncový článek mezi zákazníkem a nabízeným produktem máte jisté povinnosti. Budete muset řešit řešit reklamace, stížnosti, pohledávky, komplikace s nevyzvednutým zbožím apod.

Nicméně existují webové služby, které přebírají výše uvedené povinnosti za Vás. Vy se jen staráte o marketing a dobré jméno.

 

Máte zkušenosti s Dropshoppingem? Podělte se s námi.

 

 

22 února, 2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.